„Cestovní“ židlička z nosítka

Přišel čas dovolených a cestování a nejednou narazíte na to, že budete potřebovat usadit své dítko do dětské židličky, ale ta nebude k dispozici – ať už je to v restauraci nebo na návštěvě.

 

Pokud jste majiteli ergonomického nosítka Manduca či ErgoBaby, zjistíte, že už si vlastně svoji cestovní židličku nosíte s sebou.

 

Z nosítka a třeba polštářku uděláte bezpečnou dětskou židličku i z normální židle. Podívejte:

ergo_zidlicka_popis

Použijete normální židli a nosítko na ni připnete, jakoby opěradlo byla hruď nosiče a vy jste chtěli nosit dítě čelem dopředu (což vás, jakožto poučené nosiče s ergonomickými nosítky, normálně ani nenapadá, že? :-).

Na židli dejte složenou deku či polštář, čím míň kusů naskládaných na sebe, tím bezpečnější sezení, protože nehrozí podklouznutí. Při běžném výletování máme osvědčenou deku, kterou normálně vozíme v autě nebo v kočárku na přikrytí. Deku složíme do malého obdélníčku a dáme na židli. Na to připneme bederním pásem nosítko – v našem případě ErgoBaby. Dítě posadíme na židli na nosítko a zahákneme ramenní popruhy přes opěradlo, vzadu za opěradlem sepneme prsní pás.

 

A hotovo.

Menší dítě bude mít ručky nejspíš pod popruhy, větší je bude mít vystrčeně nad popruhy. Náš model předvedl obě situace:

Ruce pod popruhem

ergo_zidlicka_profil_ruka_pod poruhem

Ruce vystrčené nad ramenním popruhem

ergo_cestovni_zidlicka_ruka_venku

Moc se nám k této cestovní židličce osvědčil Ergo bryndáček, protože díky svému velkorysému stříhu a nepromokavou úpravou z polyuretanu opravdu ochrání nosítko před zašpiněním (a naše děti mají při stravování ještě velké ztráty…).

 

 

A ještě pár obrázku pro představu na závěr.

ergo_cestovni_zidlicka_profil_ergo_bryndak

ergo_zidlicka_profil_plain

Doufám, že Vám tento tip alespoň trochu ulehčí občasné kritické situace, kdy jste donuceni stolovat se svým pokladem mimo dosah dětkých židliček – tak, jako ulehčuje život nám.

Mějte se!

Markéta

 

Categories: BLOG