MAJAB PLENKY

MAJAB kapsovka – konečně velmi savá plenka vše v jednom

Kapsová plenka Majab je novinkou od letošního léta (2016). Jedná se o plenku all-in-one, pro její použití tedy není třeba už nic dokupovat, žádné svrchní kalhotky. Plenku použijete tak, jak je. Plenka se prodává společně se dvěma velmi savými bambusovými vkládačkami – dlouhým a krátkým. V prodeji je zatím varianta se suchým zipem, s patentkami se zatím neplánuje.

Jak plenka vypadá?

Kapsovka jako taková je jednovelikostní, poměrně velká, dobře propracovaná a poslouží i větším a starším dětem, a navíc i těm průtočnějším. Můžeme ji nastavit podle potřeby do čtyř velikostí pomocí předních patentek, dá se tedy použít už u miminek od cca 4 kg do 15 kg (podle proporcí). Plenka je opatřena dostatečně širokými protisuchy, které přesně lícují se samotným suchým zipem, takže při praní by se na sucháč nemělo nic zachytávat. Použitý pul na svrchní vrstvě plenky je příjemně měkký, přizpůsobivý.

img_2083

Vkládačky

Součástí plenky jsou dvě savá jádra – dlouhá vkládačka ze čtyř vrstev bambusového froté a krátká třívrstvá bambusová vkládačka. Vkládačky jsou i celkem široké, takže akorát sedí do kapsy. Díky bambusu je plenka velmi savá. Vkládačky se dají dobře použít i samotné složením narovno nebo jak Vám to vyhovuje.

img_2076

Schnutí

Testovali jsme kapsovku s bambusovou dotykovou vrstvou, takže délka schnutí samotné kapsovky je samozřejmě o něco delší, oproti druhému typu s flísem. Kapsovka schla v bytě cca 1 den. Vkládačky pak, protože jsou velmi savé, také déle schnou, ale výhodou je, že jsou vyjímatelné, takže je můžete sušit v sušičce, máte-li. V bytě schly vkládačky asi 2-3 dny Je tedy potřeba počítat s tím, že samotnou plenku AIO můžete otočit víckrát, protože schne rychleji – pokud máte čím ji vycpat!

Test

Testovali jsme plenku ve variantě dotykové vrstvy z bambusu. Již při prvním použití nás plenka velmi mile překvapila svojí savostí. Na to, že je to all-in-one, vydržela s dlouhou vkládačkou 1,5 až 2 hod. u poměrně „průtočné“ půroční testerky. Oproti jiným AIO na trhu, je to skoro rekord! A to jsme plenku zkoušely jen s dlouhou vkládačkou. Společně s krátkou by to bylo ještě déle. Na druhou stranu při použití obou vkládaček by to už bylo celkem velké balení a chodícím batolatům by mohly trochu překážet v pohybu – záleží ale na síle batolete a potřebách savosti, je třeba vyzkoušet.

img_2103

Shrnutí

Plenka na nás na první pohled zapůsobila velmi dobře. Je příjemně měkká, dobře propracovaná a s krásnými vzory. Kdo nemá sušičku, je třeba počítat s poměrně dlouhou dobou schnutí savých jader, kapsovka jako taková ale schne rychle a vycpat jí lze téměř čímkoliv 😉 Za naše testery aktuálně číslo jedna mezi českými kapsovkami a určitě stojí zato mít alespoň jednu takovou ve výbavičce třeba na ven.

Vyzkoušejte a uvidíte, že i AIO může být velmi savá! Majab boří sterotyp o tom, že plenky vše v jednom nejsou dost savé.

Podívejte se na naše video k AIO Majab, abyste si ji mohli i osahat očima:

Plenku vše v jednom Majab dostanete i v našem e-shopu Látkovky.cz.

Článek pro vás připravila Marie Vosečková, plenky Majab na sobě testovala půlroční testerka Barborka.

Uložit

Uložit

Categories: BLOG