> sušení

Sušení

Všechny látkové plenky můžete bez problémů sušit na radiátoru. Při sušení na radiátoru bavlněné pleny hrubnou, ale promnutím v ruce toto snadno odstraníte . Plenky z flauše – konopného i bambusového – zase tvrdnou, ty stačí pořádně protáhnout do stran. Nejlépe snáší sušení na radiátoru flanel a bambusové froté :-).

Pozor na sušení kapsových plenek a plenek 2v1 na radiátoru. Pokud je dáte na příliš horké topení, může dojít k poškození PUL zátěru a plenka by mohla začít protékat. Nicméně z vlastní zkušenosti můžeme napsat, že na vlažném radiátoru to u nás v pohodě PUL přežil a u žádné z plen nedošlo k jeho porušení. Pamatujte však, že PUL na radiátor v zásadě nepatří a dáte-li tam plenu či svrchní kalhotky s PUL zátěrem, je to na vaše riziko.  Nejlepší je dát je třeba přes židli poblíž radiátoru, potřebujete-li uspíšit sušení. U kapsovek zase pomůže urychlit schnutí vytření dosucha vnitřní kapsy ručníkem.

Plenky můžete sušit i v sušičce, pokud je ale přesušíte, snižuje se tím jejich životnost. Aby se tak nestalo, doporučuje se plenky vysušit v sušičce jen napůl a dosušit je na vzduchu. Většina výrobců doporučuje používat střední či chladný sušičkový program („cool“).

Svrchní kalhotky nedoporučujeme sušit v sušičce kvůli polyuretanové membráně – ostatně, jsou velmi brzy suché i bez sušičky.

V létě je výhodné věšet plenky venku na sluníčku, protože se tak dezinfikují a slunce krásně odstraní zbylé skvrny. Sušení na vzduchu je také nejekonomičtější a nejekologičtější varianta.

Vlňáčky na radiátoru taktéž nesušte, ani na přímém slunci, vlna by se mohla srazit. Před sušením je zabalte do suchého ručníku a „poskákejte“ – odstraníte tak jemně přebytečnou vodu. Vlňáčky schnou dlouho, počítejte s jejich výpadkem v používání klidně i na 2-3 dny (např. natahovací Disana pletené. Naopak velmi rychle schnou vlňáčky sckoon či stacinator).

© 2007, Látkovky.cz 

.