Testovali jsme: Plenka AIO Sweet Monkey

film_strip_sweet_monkeyestovali jsme kapsovou plenku Sweet Monkey.

Složení

Vnitřní kapsa – to, co se dotýká pokožky – je z bambusového froté. Froté je hodně jemné, spíše je to jersey, pružný úplet se  smyčkou. Vnější část plenky je na dotek sametová, možná znáte minky materiál z anglický plenek. Tak to je on a ve spoustě vzorů a barev. Je to 100% polyester laminovaný polyuretanem (prodyšný, ale nepropustný).

Velikosti

Plenka je jednovelikostní – to znamená, že potřebujete jen tuto plenku od narození až do doby nočníkování. Velikost se snadno přizpůsobí pomocí tří řad patentek – není třeba patentky po přebalování rozepínat, schnutí to následně nebránilo.

Plenka velmi dobře sedí na dítěti – naše čtyřměsíční testerka má tlustá stehýnka a nebyla nikde otlačená, plenka neprotékala a zachytila bez problémů i větší nálož, když bylo třeba.

Střih plenky

Střih je ze známých plenek hodně podobný jednovelikostním Blueberry či Kawaii Baby Minky Bamboo plenkám, k tomuto přirovnání svádí i materiál. Lemování je měkké, nikde nic netlačilo. Problém jsme měli akorát s lístečkem s logem, který škrabal kůži na stehýnku, takže bylo potřeba ho po přebalení zahnout dovnitř, pod plenku. Mluvila jsem s paní stvořitelkou a v budoucnu bude lísteček našitý patrně jinde.

Malý problém jsem taky měla se suchými zipy a protizipy – protizip totiž připne jen polovinu zipu a druhá vnitřní polovina se přichytne na froté. Zip se tím nezanáší, ale z froté se pak vytahávají nitky. Rovněž, když náhodou zapomenete zapnout protizipy a háčky se zaseknou do vnitřního bambusového froté, odlepujte je hodně jemně, jinak si vytaháte nitky z osnovy jemné vnitřní látky (to je obecně riziko – když se vám do pračky dostane nezapnutý sucháč, riskujete, že zatrhá vnitřní jemné froté).  Na druhou stranu – protizipy, díky tomu, že jsou malé, nikde neškrábou.

Manipulace s plenkou

Manipulace byla snadná. Trochu zručnosti to zpočátku chtělo při nacpávání – zadní kapsa mi přišla například ve srovnání s BumGenius kapslovkami užší a víc stažená gumičkou. Také vkládačky jsou hodně jemné a měkké a mají tendenci se krabatit, takže je potřeba je v plence dobře urovnat. Jakmile se ale toto podaří, máte v ruce velmi příjemnou a dostatečně savou plenku.  Jak je to s kapsovkou jednoduché, vidíte na videu.

Savost

Máme testerku, co hodně pije, takže plenky dovede zatížit dostatečně. Plena je perfektní na den, bez obav jsem si ji troufla dát i na cestu, vkládačky jsou hodně savé. Na noc jde také použít, pro starší děti bych doporučila zkombinovat se savějšími vkládačkami (SWM dělá ještě 8 vrstevnou bambusovou vkládačku, kterou jsme také testovali – saje úžasně, ale pekelně dlouho schne – na sušáku schla 3 dny, ta to bez sušičky nezvládne… Osobně bych preferovala čtyřvrstevnou, ale dvojnásob dlouhou, aby se dala přeložit třeba i na třetiny a nacpat tam, kde je víc třeba. A taky by rychleji uschla.). Jako noční plenka se dá použít u dětí, které mají běžně velikost M, na noc povolíte patentky na velikost L a hodně docpete. U starších dětí zase půjde použít jako pojistková plínka třeba na cestu do auta nebo na odpolední spaní. Nebo jako pojistka na noc.

 Údržba – praní a sušení

Plena je na první dotek příjemně měkká i díky hodně měkkým vkládačkám, je dodávána se dvěma bambusovými vkládacími plenečkami (4 vrstevné bambusové froté). Hned mě překvapila jemnost vnitřního froté materiálu – je to úpletové bambusové froté, hodně tenké, díky čemuž není problém se schnutím. Plena by totiž neměla podle lístečku s údržbou přijít do sušičky. Nesmí se ani žehlit (to nás nepřekvapuje, že?) a používat aviváž a bělidla. Co mě překvapilo, bylo doporučené praní na 40oC. Na webu Sweet Monkey se píše, že čtyřicítka je díky antibakteriálním vlastnostem bambusu dostačující a nedochází k opotřebení plenky. S antibakteriálními vlastnostmi bambusu je to, zdá se podle posledních výsledků, sporné. Praní na 60 je podle informací dodavatele možné, ale dojde k rychlejšímu opotřebení pleny. Sama peru plenky na 60, pokud je peru za dobu delší, než 1,5 dne (což je většinou déle, mám pračku na 7 kg a to už je nějakých plínek…). Plenku jsem při testování proháněla šedesátkou, bezprostřední vliv nevidím, ale nedá se vyloučit samozřejmě z dlouhodobého hlediska vliv na polyuretanový zátěr. Rozhodně se ale neměla plenka dostat do pračky na vyvářku!

Vnější kapsa se dá prát bez problémů i ručně, je pak rychle suchá. Při ždímání pamatujte na to, že je to PUL zátěr a nekruťte plenku! Jako savou vycpávku pak můžete použít cokoli – klasickou čtvercovou plenku, vícevrstevnou plenku či další savé vkládací plenečky… Když ručně počuranou plenku – kapsu večer přemáchnete, budete si ji užívat častěji. Dávejte akorát pozor na suché zipy a zatrhávání vnitřního froté materiálu – to je nejslabší místo celé  plenky.

Celkový dojem

Plenka je příjemná, díky potiskům veselá, šik, dobře schne. Doporučeníhodná. Určitě z ní budete mít radost a přebalování bude zase o něco zábavnější.

Plenku jsme testovali po dobu 18 dnů, denně používaná, praná buď ručně (jen kapsa, vnitřky vždy v pračce) či v pračce na 60.

Detailní fotky z testování visí na našem profilu na Facebooku.

Categories: BLOG