Velikosti

Velikosti

Jak to vlastně je s velikostmi plenek a svrchních kalhotek?

Většina plen sedí nejlépe dětem, které jsou „uprostřed“ udávaného váhového rozpětí. Pokud zvolíte plenku velikosti 2 doporučovanou na 8-16 kg, počítejte s tím, že 8 kilovému drobečkovi může být stále ještě volnější.

Druhým údajem, který je potřeba promyslet, je KOLIK je miminku, které má 8 kg. Jiné proporce totiž bude mít 4 měsíční osmikilové miminko a jiné roční osmikilové vytáhlé batole – batole se klidně bude moci stále ještě vejít do velikosti 1, zatímco čtyřměsíční baculka bude v pohodě už ve velikosti 2 a velikost 1 u plen může být dávno těsná.

velikosti

Dalším pravidlem při vybírání velikost je, že svrchní kalhotky musí dobře sedět – tedy zde je důležitější vhodná velikost mnohem spíš, než u plenky. Proto se svrchní kalhotky vyrábějí většinou ve více, než jen dvou velikostech jako pleny – pokud kalhotky protékají, pravděpodobně jste zvolili příliš velké a pokud je kůže otlačená, či kalhotky provlhávají přes látku, jsou nejspíš už moc těsné a je potřeba sáhnout po větších.

Jinak také volíte svrchní kalhotky na pleny dávané narovno – tady musí kalhotky sedět opravdu dobře, aby držely plenu. Volnější by akorát padaly, nedržely by dobře plenu a protékaly by. A když používáte kalhotkové plenky, můžete si dovolit dát i větší kalhotky, protože tam jde o zajištění ochrany oblečení proti provlhnutí, a kalhotky nemusí držet plenu jako takovou.

Váhové rozpětí, které udávají výrobci, je opravdu jen průměrné. Je potřeba vždy vzít v úvahu konkrétní proporce dítěte – co sedí jednomu desetikilovému batoleti, může být jinému vytáhlejšímu volné a dalšímu s napapaným bříškem zase už příliš těsné…

Proto, když si nejste jisti velikostí, buď vám můžeme svrchňáčky změřit nebo – když zjistíte po obdržení objednávky, že jsou moc malé / velké – je vyměníme za jiné (samozřejmě musí být nepoužité a neprané, v originálním obalu, aby je bylo možno prodat jinému zákazníkovi).

A když nám dáte vědět, proč kalhotky neseděly, můžeme vaše poznatky postupně sdílet i s ostatními návštěvníky stránek.

© 2007, Látkovky.cz  

.