Zákaznická recenze: kapsovka Elemental Joy

Přinášíme vám recenzi přímo od  maminky Jany, které se plenky Elemental Joy zalíbily – její osobní zkušenost s plenkou:

Na plenky Elemental Joy jsem narazila prakticky náhodou. Zlákala mě doprava zdarma, tak jsem si řekla, že si něčím udělám radost, sáhla jsem po prakticky nejlevnější plence, která byla v nabídce, dokoupila prakticky nejlevnější vkládačku (Milovia microfibre) a bez nějakého většího očekávání jsem si řekla, že vyzkouším.

Dcera má 3 měsíce, necelých 6 kilo a je spíš dlouhá než buclatá. První 2 měsíce jsme jely ve čtvercovkách, jenže jak se zvyšuje množství vaječiny, tak nám začaly protékat kolem nožiček. Takže jsem 4x přebalila a došly svrchňáčky. Začala jsem tedy testovat kalhotkové plenky s očekáváním, že ty už na svrchňáčky protékat nebudou. Pořídila jsem po jedné plence od Unuo, Petit Lulu, Majab a Lillybe. A taky jednu AIO od Bambooliku. Těšila jsem se, že vyberu, co bude dceři sedět nejlíp, dokoupím zbytek výbavy a budeme krásně látkovat. Na svrchňáčky už sice neprotékaly, ale přes veškerou snahu to prostě nebylo ono a stejně jsme byli víc v jednorázu než v látce. Unuo super materiál, ale plenka obrovská. Malá měla mezi nožkama balík jak hrom. Majabky na tom byly dost podobně. Petit Lulu sice mezi nožkama seděly líp, ale slibovaly malý zadeček, což jsem bohužel nějak nezaregistrovala. Dcera ležela na zádech hlavou dolů, navíc po sepnutí patentků vepředu na zmenšení plenky měla balík i vpředu a dát ji s tím na bříško rovnalo se prohnout ji do oblouku. Vzory nádherné, ale střih asi spíš na větší nebo aspoň buclatější dítko. AIO od Bambooliku sice krásně úzká plenka mezi nožkama, ale s tou jejich vkládačkou dělala balík vzadu i vpředu a při zmenšení úplně odstávala od nožiček. Lillybe z toho vycházely asi nejlíp, krásně malý zadeček, dobře seděly v tříslech, i po zmenšení nebyla plenka vpředu nějak moc nahrnutá. Na hubené dítě seděla pěkně. Jenže když jsem přes ni dala svrchňáčky, vznikl z toho jakýsi pevný balík, dcera se nemohla pořádně hýbat, nepřitáhla nožičky k tělu, neotočila se, protože v té plence byla najednou jak v sádře. Nutno říct, že tohle se dělo u všech kalhotkovek, jakmile jsem nasadila svrchňáčky – jakékoli (mám svrchní Petit Lulu, Majab a Bamboolik). Zkoušela jsem je zapnout volněji, ale to pak už nekryly tu plenku vespod a ta lezla ven. No prostě moje nadšení z látkování postupně vyprchávalo.

Jenže pak přišla ta doprava zdarma a moje koupě Elemental Joy. Vlastně ani nevím, co mě to napadlo je koupit, ale jsem opravdu ráda, že jsem to udělala. Tohle je totiž první plenka, která dceři opravdu sedí. Když jsem rozbalila balíček, vytáhla jsem relativně tenkou, ale příjemně měkkou vkládačku, a plenku o dvou vrstvách (vnější nepromokavá a vnitřní dotyková) a spoustě patentků (tři řady na zmenšení a dvě řady na sepnutí). Hodila jsem to do pračky, vyprala, pověsila na sušák – a nestačila se divit poprvé. Plenka i vkládačka byly za tři hodinky suché! Kalhotkovky mi běžně schnou 24 hodin a vkládačka od Bambooliku ještě dýl. Takže jsem neodolala, vložila vkládačku do kapsy a vyrazila přebalit dceru. A nestačila jsem se divit podruhé. Plenka krásně sedí, parádně těsní kolem nožiček, nikde nedělá žádný balík, ani vzadu, ani vepředu při zmenšení. Je nádherně měkká, žádná sádra, dítě se může úplně normálně hýbat. A největší překvapení je savost. Zkoušela jsem už i v noci, vydržela s přehledem 6 hodin a nikde nic neprosáklo. Myslím, že se dvěma Milovia vkládačkami v pohodě vydrží i celou noc a přitom to pořád nebude žádný balík. Zapínání na dva patentky na každé straně mi v první chvíli přišlo zbytečně moc komplikované, ale jakmile jsem ho zapnula, pochopila jsem, že právě díky tomu krásně obepne bříško i nožičky a nikde netlačí. A narozdíl od suchého zipu se dobře pere (třeba u Petit Lulu se mi i přes zapnutí na protisuch ty zipy vždycky uvolnily a pak žmolkovaly ty flísové lemy).

Myslím, že plenka bude fungovat i s jinými vkládačkami, ale Milovia překvapily svou měkkostí a savostí. A taky tím, jak jsou tenké. Kdybych totiž do kapsovky použila třeba tu vkládačku z AIO od Bambooliku, tak už bude balík na zádech. A taky nebude tak měkkoučká. A taky bude mnohem déle schnout. Elemental Joy si prostě s Milovií rozumí. Aspoň u nás doma určitě 😉

Posílám vám i fotky dcerky v plence Elemental Joy s vkládačkou Milovia. Tím, jak je ta plenka měkkoučká a „vzdušná“, tak fakt není velká a vůbec nevadí v pohybu, což je super. Dobře to asi dokresluje to, že nahoru používám stejné tepláčky, jaké nosí na jednorázovou plenku. Na ty ostatní látkovky jsem vždycky musela dávat tepláčky o číslo větší, protože do své velikosti se s nimi nevešla.

testovala a sepsala Jana Křepelková


 

Plenky Elemental Joy dostanete u nás, na Látkovky.cz – LINK do e-shopu.

Disclaimer – Článek nebyl upravován ani redakčně krácen a vyjadřuje osobní zkušenost konkrétní maminky a děťátka – neplatí univerzálně a informace v něm jsou subjektivní, zakládají se na osobní praxi a dojmech autorky. Přejeme všem, aby našli tu svojí úžasnou plenku, která bude parádně sedět. Pro každého to může být jiná :-).

Rádi sdílíme a předáváme dál i vaše zkušenosti – chcete-li se také podělit s ostatními, napište, vítám spolupráci :-). Markéta, Látkovky.cz

Categories: BLOG